Czy wszystko co naturalne jest zdrowe?

Natura, natura. Ciągle ta natura. Wszystko ma być naturalne – no bo zdrowe, dobre dla nas. Wszystko co naturalne. A czy wszystko to, co jest naturalne jest dobre dla naszego organizmu?

A naturalne muchomory? Są… TRUJĄCE!!!

No jak to? A wilcze jagody – są dobre dla człowieka? A jad kobry? Itd.

Czyli jednak nie wszystko. I nie zawsze. W zasadzie cukier też jest naturalny. I sól. I pieprz. A czy to wszystko jest dobre? Czy zawsze jest dobre i zdrowe? Oczywiście chodzi m.in. o ilości, proporcje.

Nie dajmy się zwariować! Co ciekawe – może okazać się, że produkty wytworzone syntetycznie są dla nas lepsze, czystsze niż te naturalne…

Po co więc ten wpis? W imię tak zwanego myślenia krytycznego. A czym jest samo myślenie krytyczne – poczytajcie sobie w internecie. Tak. Warto czasami postawić antytezę i pogrążyć się w pewne rozważania. Tylko w taki sposób możemy dojść do zupełnie nowych wniosków.

Każdy preparat, zioła, dosłownie wszystko co stosujemy – powinniśmy poddawać analizie, powinniśmy podejmować decyzje świadome a nie bezmyślnie rzucać się na wszystko co jest naturalne. Świadome – to znaczy przemyślane i posiadające najlepiej naukowe podstawy i to z przynajmniej kilku źródeł – jak również sprawdzone na naszym organizmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *