Historia aromaterapii

Historia aromaterapii jest nierozerwalna z historią samych olejków eterycznych. Termin ten został wprowadzony dopiero w XX wieku, w latach 20. przez Rene Gattefosse – francuskiego chemika. Możemy jednak śmiało uznać, że samo zjawisko aromaterapii istniało już znacznie wcześniej – praktykowane w mniej lub bardziej świadomy sposób.

Wracając jeszcze do momentu samego powstania terminu, koncepcji współczesnej aromaterapii – co istotne – Rene Gattefosse w pierwszej kolejności stosował wspominany już przez nas wielokrotnie olejek lawendowy – w jakim celu? Jako antyseptyk do odkażania ran żołnierzy w czasie I Wojny Światowej. Dowodził on, że olejek ten nie tylko odkaża rany ale również przyspiesza ich gojenie. Gdy przedstawialiśmy Wam ranking najpopularniejszych olejków eterycznych wspominaliśmy, że w roku 2020 zaobserwowaliśmy znaczny wzrost popularności lawendowego olejku eterycznego – swoją drogą dostępnego w naszym sklepie internetowy. Wynika to właśnie z powszechnego przekonania o właściwościach wirusobójczych oraz bakteriobójczych.

W dalszej części artykułu postaramy się również przyjrzeć wcześniejszym latom jak również innym olejkom niż lawendowy stosowanym w aromaterapii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *