Zastosowanie ziół w lecznictwie

Aktualizacja 25.04.2021

Teoretycznie wszyscy wiemy o tym, że zioła są zdrowe, korzystały z ich dobrodziejstw nasze matki, babki, prababki. Spróbujmy jednak całkiem na poważnie zastanowić się nad znaczeniem ziół dla naszego życia i zdrowia, nad ich praktycznym zastosowaniem. Chociaż w artykule przedstawię jedynie pobieżne dane, informacje – to postaram się aby opracowanie to zapoczątkowało cała serię artykułów dedykowanych poszczególnym ziołom oraz ich praktycznemu zastosowaniu.

Ciekawym dowodem, opracowaniem dowodzącym skuteczność stosowania ziół w leczeniu człowieka jest protokół buhnera. Stosuje się go do leczenia boreliozy, chociaż wnioski jakie wyciągnąć można z tego rodzaju terapii należy rozpatrywać w znacznie szerszym kontekście. Otóż stosowanie ziół, które Stephen Harrod Buhner opisał – mają służyć m.in. podniesieniu ogólnej odporności organizmu, mają wzmocnić go aby był on jeszcze bardziej zdolny do samodzielnej walki. Szczegóły stosowania ziołolecznictwa w walce z boreliozą zostały opisane przez Stephena Buhnera w książce: “Healing Lyme: Natural Healing And Prevention of Lyme Borreliosis And Its Coinfection” – książka została przetłumaczona na język polski – „Naturalne leczenie boreliozy i jej koinfekcji – chlamydiozy oraz riketsjoz z grupy gorączki plamistej”.

Zdecydowanie warto zainteresować się w pierwszej kolejności postacią Pana Buhnera, który poświęcił swoje życie na to, aby dowieść skuteczności ziół w leczeniu człowieka oraz podnoszenia komfortu życia.

CDN!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *